FAKTY

Od 18 maja można pójść do fryzjera. I nie tylko

Premier przedstawił  kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
“Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i wszelkie tego typu, które zostaną szczegółowo opisane w rozporządzeniu” – ogłosił dziś premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność zachowania rygoru sanitarnego. “W przypadku zakładów fryzjerskich apeluję, żeby to było umawianie się przez internet czy przez telefon na konkretne godziny, tak żeby nie gromadzili się ludzie w zakładach fryzjerskich, tylko, żeby to dystansowanie społeczne i odpowiednia higiena mogła być tam utrzymana”.

Otwarta zostaną też  bary, kawiarnie, puby, restauracje, ogródki. Odległości między stolikami – 2 metry, 1 osoba na m.kw., dezynfekcja stolika po każdym kliencie. Obsługa w maseczkach i rekawiczkach.

Można będzie też od 18 maja uprawiać sport na boiskach, orlikach, stadionach, skoczniach i torach. Warunek: maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów
Otwarte zostana pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Warunek: maksymalnie 22 osoby plus czterech trenerów
Będzie można też korzystać z sal i hal sportowych (do 300 m.kw. – 12 osób i trener; do 800 m.kw. – 16 osób, 2 trenerów; do 1000 mkw. – 24 osoby, 2 trenerów; powyżej 1000 m.kw. – 32 osoby, 3 trenerów).