FAKTY

PiS sprzymierzył się z Kukiz’15. Stanek wspólnym kandydatem

PiS zawarło wyborczy sojusz z Kukiz15. Mają jednego kandydata na prezydenta.

17 czerwca napisaliśmy o wspólnym kandydacie na prezydenta Pabianic,  jakim jest Grzegorz Mackiewicz. Popierają go SLD, KOD, PO, Koalicyjny Klub Radnych Pabianice oraz Nowoczesna. Na przeciwległym krańcu lokalnej sceny politycznej znajduje się Włodzimierz Stanek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, popierany przez pabianickie struktury Kukiz’15. Dziś na konferencji prasowej ogłoszono alians wymienionych  ugrupowań w mieście. W powiecie Kukiz’15 będzie miał osobne listy wyborcze.

Pełnomocnik Kukiz’15 Dariusz Jakóbek ostro skrytykował prezydenta Grzegorza Mackiewicza za niewywiązanie się z obietnic wyborczych. Zakładały one m.in. budowę dworca PKS i dobre połączenia z Łodzią. Podkreślał bardzo kiepski poziom zarządzania miastem w kontekście sporego doświadczenia w samorządzie oraz niewykorzystanie szansy, jaką daje Pabianicom geotermia.

Zdaniem Jakóbka prezydent skompromitował się wystąpieniem do łódzkiego oddziału IPN z wnioskiem o sprawdzenie, czy nie należy czasem zdekomunizować ulic Witolda Eichlera (lekarz, podróżnik, więzień Pawiaka, jego zbiory znajdują się w naszym muzeum), ofiary caratu Narcyza Gryzla czy bohatera spod Monte Cassino Henryka Świetlickiego. Na liście podejrzanych znalazł się też Władysław Sikorski, Józef Piłsudski i Wincenty Witos. Wśród grzechów Mackiewicza Jakóbek wymienił również opieszałość przy rozwiązywaniu umowy partnerskiej z Kuźniecowskiem (honorowymi obywatelami tego miasta są odpowiedzialni za masowe zbrodnie na Polakach).

Kandydat Włodzimierz Stanek podziękował za poparcie, podkreślając, że elektorat Kukiz’15 to w dużej mierze ludzie młodzi.

Wkrótce będziemy do nich kierować konkretne propozycje programowe – powiedział Włodzimierz Stanek. I dodał: – Chcemy skierować miasto na rzeczywistą drogę rozwoju, a nie tylko rozwoju banerowego, kiedy tylko na banerach miasto wygląda dobrze. 

 

8 komentarzy do “PiS sprzymierzył się z Kukiz’15. Stanek wspólnym kandydatem

  1. Cooo???? A mieliście być KUKIZ z dala od partii politycznych! A juz się ułożyliście pewnie za stołki! Zawiodłem sie

    1. Grześ w kwartecie z PO, N., SLD i KOD ma większe szanse na przegraną :)

  2. cookies to zbieranina przypadkowych osobników, podobno o charakterze anty-systemowym! A jak jest naprawdę, to widać. Będzie koryto+, jest poparcie!

    1. princesso z klaczą w herbie ! alergii na wazelinę to ty nie masz. Tylko wysokiej klasy czopki wchodzę w mientkie na takim rumianym poślizgu jak ty. Weź te kopytka szerzej, zrób miejsce dla kariery

Comments are closed.