FAKTY

Plantacja konopi w pabianickiej kamienicy

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Ukryta była w mieszkaniu w jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli 670 krzaków oraz blisko 8 kg suszu roślinnego. W ręce stróżów prawa wpadł 48-letni “plantator”.

6 września oku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy policji „namierzyli” w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta, nielegalną plantację konopi indyjskich. W pomieszczeniu ustawionych było 670 donic z krzakami nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu. Krzaki ukryte były w namiotach, stwarzających warunki do ich rozwoju. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kg suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Zabezpieczyli także sprzęt do uprawy nielegalnych roślin. W mieszkaniu przebywał 48-letni „plantator”. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających a także uprawy nielegalnych roślin.

Na wniosek policjantów, a także prokuratora, sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10.

 

(Źródło: KPP Pabianice)