FAKTY

Pogrzeb na Zielonej

Dopalacze zabijają – ostrzegawczy happening z trumną.

Były akcje ulotkowe, strażnicy przed sklepami z dopalaczami stawiali karawan, wlepiali mandaty, a policja systematycznie organizuje naloty. Charyzmatyczny ksiądz organizował nawet krucjaty modlitewne obok punktów sprzedaży. Walka z dopalaczami przypomina walkę z wiatrakami. Zamykane sklepy otwierają się w innym miejscu, albo ponownie – za jakiś czas – w tym samym.

Straż Miejska w Pabianicach nie poddaje się. Dziś funkcjonariusze ustawili przed sklepem przy ul. Zielonej trumnę. Dlaczego? Bo dopalacze zabijają. To sposób, by odstraszyć od sięgania po nie. Obok stanął ekran, na którym wyświetlano antydopalaczowy film zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1.

4 komentarze do “Pogrzeb na Zielonej

  1. Szopki i modły przed prywatnym domem. Takie dobrze udokumentowane i to w wykonaniu SM zakłócanie miru domowego. O nawoływaniu do przestępstw i nienawiści nie wspomnę.

  2. Straż miejską trzeba zlikwidować, są mało skuteczni, ale przeżerają nasze podatki, utrzymanie 20 strażników wynosi 2,5 miliona rocznie, czyli 125 000 złotych na jednego strażnika. Lepiej te pieniądze wydać na darmowy transport miejski.

Comments are closed.