Dziś (1 lutego) pod Urzędem Miejskim odbyła się krótka konferencja prasowa senatora Macieja Łuczaka i posła Marka Matuszewskiego. Jej przedmiotem był konflikt z opozycją, która krytykuje sposób rządzenia Prawa i Sprawiedliwości.
– Pozwólcie nam pracować i nie przeszkadzajcie. Donoszenie na rząd do unijnych komisarzy stawia Polskę w złym świetle i kiepsko świadczy o naszej klasie politycznej. Jeśli tylko opozycja przedstawi pomysły ustaw, których przyjęcie będzie dla Polaków dobrą zmianą, to jesteśmy gotowi na współpracę. Tymczasem Nowoczesna nie wniosła jeszcze żadnych projektów, a jedyne co robi, to wnioski o przerwy w obradach Sejmu – grzmiał poseł.
Wywołany został również temat usunięcia z partii radnej Bożenny Kozłowskiej. Ostateczny głos w tej sprawie należy do Matuszewskiego (szefa PiS na okręg sieradzki), ale poznamy ją dopiero za kilka dni.
– Najpierw chcemy spotkać się z radną i porozmawiać. Nie podejmiemy decyzji bez wysłuchania argumentów i wspólnej dyskusji – zapewnili politycy.