FAKTY

Ratusz kupuje meble. Dlaczego aż tyle?

Ratusz chce kupić meble za kwotę do 130 tys. zł dla Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Oferty można składać do 10 września.

„Wykonanie i montaż mebli dla Urzędu Miejskiego w Pabianicach” tak brzmi nazwa zadania, jakie ma zostać zrealizowane do 5 listopada br.

Chodzi m.in. o 17 biurek, tyle samo kontenerków z szufladami i szafek biurowych, 9 szaf, 2 nadstawki na szafę, stolik, 6 wieszaków na ubrania z półkami, zabudowy okien. (ogłoszenie TUTAJ).

Każdy potrzebny mebel został precyzyjnie opisany. W załączniku do zamówienia jest nawet wizualizacja biurka.

Okazuje się, że planowany zakup dotyczy wyposażenia nowego referatu. Z mebli skorzystają księgowe z pabianickich placówek oświatowych.

Mówi rzecznik prezydenta Aneta Klimek:

-W marcu 2021 Rada Miejska podjęła uchwałę o zapewnieniu wspólnej obsługi księgowej i finansowej dla miejskich szkół i przedszkoli oraz utworzeniu w urzędzie referatu, który zajmie się potrzebami wszystkich placówek od stycznia 2022 r. Referat powstanie w Wydziale Edukacji Kultury i Sportu przy ul. św. Jana 10, z przekształcenia dotychczasowego referatu planowania i analiz ekonomicznych. W referacie będzie pracować 14 księgowych w większości dotąd zatrudnionych w szkołach i przedszkolach.

 

(Fot. główna – zdjęcie ilustracyjne)