ROZRYWKA

Rekord Polski w biegu boso padł w Pabianicach

Biegał dobę po parku Wolności na bosaka. Niedawno otrzymał certyfikat potwierdzający wyczyn.

Nazywa się Karol Trojan, znany w środowisku biegowym jako Karol BOSY WIRUS Trojan. Mieszka w Nowym Sączu. Jest świeżo upieczonym rekordzistą Polski w biegu 24-godzinnym boso oraz pretendentem do Kadry Narodowej w biegu 24-godzinnym (jako pierwszy bosy sportowiec).

Nietypowy zawodnik przyjechał do Pabianic, aby wzięć udział w biegach UltraPark (29-30.08). Dopiero niedawno otrzymał  certyfikat poświadczający sportowe osiągnięcie. Szczegóły we wpisie TUTAJ.

To ultramaratończyk, propagator bosej aktywności oraz naturalnej amortyzacji. Pierwszy biegacz, który boso obiegł Miasto Nowy Sącz. Pomysłodawca i właściciel Akademii Bosego Wirusa. Więcej na blogu TUTAJ.

Trojan jest pod wrażeniem parku Wolności. Zanim poznał trasę zawodów, czyli wyasfaltowaną część alejek, udało mu się pokrążyć po zakamarkach.

– Poczułem się jak w domu, gdyż mieszkam koło lasu i takie “dzikie” ścieżki przywołały wspomnienia o odległym miejscu zamieszkania. Wędrując, pozytywnie zaskoczyłem się czystością panującą na jego terenie. Dzieciaki natomiast, zadowolone były z faktu, iż mogły nie tylko swobodnie sobie pobiegać, lecz także pobawić się na ogólnodostępnych placach zabaw. Sama trasa zawodów na pierwszy “rzut oka” wydawała się płaska, lecz wraz z kolejnymi okrążeniami wyczuwalny był minimalny podbieg z jednej strony pętli, który rekompensował mały zbieg po przeciwległej stronie parku – mówi bosonogi sportowiec.

 

 

 

.