FAKTY

Rozpoczęły się konsultacje ws. szkoły i przedszkola na Zatorzu

Przez platformę e-pabianice mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat dwóch koncepcji budowy szkoły i przedszkola z bazą sportową na Zatorzu. Konsultacje zapowiedzieliśmy TUTAJ.

Obie koncepcje zawierają kompleksowe zagospodarowanie terenu o łącznej powierzchni 16.467 m kw. Konsultacje wraz z koncepcjami dostępne pod linkiem TUTAJ. Komentarz na platformie można dodać po zalogowaniu.
Przypomnijmy – inwestycja planowana jest na tyłach działki przy ul. Karniszewickiej 119/121. W skład obiektu wchodzą: przedszkole dla 200 dzieci, szkoła dla 400 uczniów w klasach I-VIII, sala sportowa z boiskiem o wymiarach 20×40, blok administracyjny, blok żywieniowy z dwiema stołówkami. Zespół sportowy składa się z boiska ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrowej bieżni okrężnej, 80-metrowej bieżni prostej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą. Pozostałe elementy zagospodarowania to plac zabaw z piaskownicą, wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz, parkingi samochodowe i rowerowe.

O przedsięwzięciu głośno było w 2018 roku, kiedy Grzegorz Mackiewicz ubiegał się o reelekcję. Obiecał wówczas – w ramach kampanijnego filaru “Rodzinne Pabianice”- wybudowanie szkoły i przeszkola na Zatorzu.