PABIANAJS TAJMS ROZRYWKA

Słynny podróżnik odwiedził Pabianice

Od 2012 roku odwiedził kilkaset miejsc na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Kilka miesięcy temu odwiedził także Pabianice. Poznaj podróżującego po świecie Wesołego Wieżowca.

Swą podróż zaczął w Nowym Jorku, gdzie trafił przed słynny Chrysler Building na Manhattanie. Zaraz potem trafił do Indii, Anglii i Hiszpanii, ale wkrótce okazało się, że to dopiero początek zwariowanej, nie kończącej się podróży.

Ma kilkanaście centymetrów wzrostu, a po sklejeniu każdy może go zabrać w kolejną podróż i sfotografować w kolejnym miejscu świata.
Zdjęcia z kolejnych podróży są archiwizowane i na pewno nie są dziełem Photoshopa.

Jest fotografowany przed zamkami, stadionami, parlamentami, pomnikami, znanymi miejscami. Był w Japonii, Australii, w Chile, Południowej Afryce, na Islandii. Długo by wymieniać kraje, które już odwiedził….

Został nazwany Wesołym Wieżowcem, ale ma też angielskojęzyczną nazwę: Happy Skyscraper. Tak nazwał go jego twórca, znany satyryk i karykaturzysta Szczepan Sadurski. Do tego twórca i prezes najbardziej wesołej organizacji świata, Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party). Zdradzimy, że Wesoły Wieżowiec jest symbolem tej organizacji. Jej przenośną, uśmiechniętą siedzibą. I zaraża uśmiechem wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Wesoła partia

Partia Dobrego Humoru (PDH) powstała w 2001 roku, więc w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. Jej legitymacje mają znani aktorzy, dziennikarze oraz satyrycy, ale nie tylko. Satyryków jest najwięcej, do tego z różnych krajów. To głównie oni są ambasadorami, przedstawicielami powstałej w Polsce organizacji. Partii, której składka członkowska wynosi trzy uśmiechy dziennie, więc nie jest chyba zbyt wygórowana.

Początkowo organem prasowym PDH było ogólnopolskie pismo satyryczne “Twój Dobry Humor”, obecnie o ważnych wydarzeniach z życia Partii Dobrego Humoru informuje portal www.Sadurski.com. Zresztą w mediach społecznościowych i Google jest mnóstwo informacji o tej zwariowanej partii, nie tylko po polsku, więc każdy zainteresowany do nich dotrze bez trudu.

Wesoły Wieżowiec w Pabianicach

Po ponad sześciuset miejscach na świecie, Wesoły Wieżowiec dotarł do Pabianic. Stanął przed kilkoma budynkami w centrum i oczywiście przed pabianickim zamkiem, najbardziej znanym obiektem w mieście.

Dotarł tu dzięki szefowi Partii Dobrego Humoru, który w minione wakacje na krótko zatrzymał się w naszym mieście. Ale ponieważ czytelnicy PabiaNICE.tv świetnie znają nasze miasto, tekst ilustrujemy tylko jednym zdjęciem z Pabianic.

Niżej wybrane dwie lokalizacje Wesołego Wieżowca na świecie: