FAKTY

Tuż obok Pabianic powstanie strefa przemysłowa. Rozbudują drogę i wybudują nową

Obszar, na którym powstanie nowa strefa, to na razie pola i nieużytki ciągnące się na północ od drogi krajowej nr 14 aż do ul. Chocianowickiej. Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. To przedłużenie Rupułtowickiej, które w związku z planowaną inwestycja doczeka się modernizacji. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za  Portem Łódź.
Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich na uml.lodz.pl: – Przed nami rozbudowa ul. Nad Dobrzynką. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na kwotę ponad 13 mln zł. W chwili obecnej trwa etap projektowania. Planujemy że prace budowlane wystartują w 2022 r. Efektem inwestycji będzie nowa droga na odcinku od węzła Rypułtowy na DK-14 do ul. Łaskowice (dł. ok. 1,2 km) wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ponadto zagospodarujemy tereny zielone, pojawi się nowe oświetlenie oraz most nad ciekiem wodnym przecinającym ul. Nad Dobrzynką powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.

Ciekawostka: w XVI wieku rozwijał się w Chocianowicach przemysł. Była tam huta szkła i kuźnia, w której wyrabiano metalowe przedmioty, pługi i brony na potrzeby dworu w Pabianicach

(na zdjęciu tereny nowej strefy przemysłowej; fot. ŁÓDŹ.PL)