KOMUNIKACJA

Utrudnienia w okolicy [KOMUNIKAT GDDKIA]

Jutro (tj. 18 listopada) wystąpią utrudnienia w ruchu na Punkcie Poboru Opłat w Strykowie. Ma to związek z przygotowaniami do pełnego uruchomienia systemu opłat e-TOLL na autostradzie A2 na odcinku Konin – Stryków. Nastąpi w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. Konieczna będzie naprawa dwóch zewnętrznych pasów ruchu zarówno w kierunku Warszawy, jak i Poznania.

Około godziny 8.00 zamknięty zostanie skrajny prawy pas w kierunku stolicy, przeznaczony dla pojazdów wnoszących opłatę WYŁĄCZNIE w systemie e-TOLL. W tym czasie będzie ją można wnosić na pasie sąsiednim (drugim od prawej). Po zakończeniu prac, polegających na wymianie górnej warstwy nawierzchni (tzw. warstwy ścieralnej), na skrajnym prawym pasie, przeniosą się one na pas drugi od prawej, a ruch ponownie będzie się odbywał prawym pasem zewnętrznym.

Taki sam zakres prac przewidziany jest do zrealizowania na jezdni prowadzącej w kierunku Poznania, ale tym przypadku prace zaczną się o godzinę później, czyli około 9.00.

Przewiduje się, że utrudnienia na PPO Stryków w tym dniu będą trwały około 10 -12 godzin.

W tym samym czasie planujemy także wykonać prace związane z usuwaniem istniejącego oznakowania poziomego kolidującego z nową organizacją ruchu, jaka będzie obowiązywała od dnia 1 grudnia 2021roku, czyli po zmianie systemu poboru opłat na autostradzie A2 – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA.

Prace związane z usuwaniem i wykonywaniem oznakowania poziomego mogą trwać nawet przez 4-5 dni.