FAKTY

Inspekcja Pracy uhonorowała pracodawców. Także z Pabianic

Za nami wojewódzkie  podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi.

16 listopada 2021 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się wojewódzkie podsumowanie działań prewencyjno-promocyjnych podejmowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi w 2021 r. Podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie laureatom nagród i wyróżnień za udział w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, którego założeniem  jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminacji istniejących w ich zakładach zagrożeń.

W kategorii  zakładów  od 250 zatrudnionych I miejsce należy do LUMILEDS POLAND SPÓŁKA AKCYJNA z Pabianic.

W kategorii zakładów od 50 do 249 zatrudnionych wyróżnienie zdobyła spółka PHILLIPS POLAND z Chechła Pierwszego (producent złączy elektrycznych do samochodów ciężarowych i osobowych).

Z kolei w konkursie “Buduj bezpiecznie”  I miejsce zajęła firma ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Jacewie za budowę budynku magazynowego i pakowni firmy ADAMED w Pabianicach (ul. Piłsudskiego 5) .

Wymieniona budowa została pozytywnie oceniona podczas prowadzonych przez inspektorów pracy kontroli, co świadczy o prowadzeniu budowy na wysokim poziomie, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy – mówi Kamil Kałużny z OIP w Łodzi.

Celem konkursu „Buduj bezpiecznie” jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczyniają się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.