FAKTY

Doktor Kiljański odchodzi z PCM. Został dyrektorem

Twórca i szef Pabianickiego Centrum Rehabilitacji po 35 latach pracy w naszym szpitalu pokieruje placówką medyczną w Ksawerowie.

Pabianickie Centrum Medyczne traci kolejnego fachowca. Krótko od odejściu kierownika Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego dra Jacka Koprowicza, ze szpitalnego pokładu ulatnia się doktor Marek Kiljański, szef Pabianickiego Centrum Rehabilitacji.

W pabianickim szpitalu pracuje od 1986 roku. Odnajdziemy go wkrótce na stanowisku dyrektora SP ZOZ Mediksa w Ksawerowie. Zwolniło się ono w listopadzie ub. roku, kiedy to zmarła doktor Wioletta Domańska (pełniące obowiązki to najpierw dr Paulina Tuzikiewicz, obecnie Ewa Szulbowska).

Kiljański miał w postępowaniu konkursowym jedną konkurentkę.

– Właśnie podpisaliśmy umowę na 6 lat – mówi wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski, jednocześnie ucinając pogłoski o planach sprzedaży Mediksy. – Nigdy takich nie było. Wszystko zostaje po staremu, poza tym, że standard usług medycznych – mam nadzieję – w naszym ośrodku poprawi się. 

Na razie nie wiadomo, kiedy nowy dyrektor rozpocznie pracę. Zależy to od wyniku rozmowy z szefostwem PCM.

O nowym dyrektorze

60 – letni dziś dr n. med. Marek Kiljański to specjalista II st. rehabilitacji ruchowej. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie (Wydział Rehabilitacji Ruchowej), studia podyplomowe Kierowanie przedsiębiorstwem w warunkach gospodarki rynkowej w Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2015 r. w Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego ukończył studia Mini MBA PAM Center. W 2007 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi uzyskując tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy “Ocena równowagi ciała u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lędźwiowego po kriostymulacji ogólnoustrojowej połączonej z fizjoterapią“.

Jest adiunktem na kierunku fizjoterapia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. To autor i współautor 27 publikacji, 9 podręczników akademickich, 2 rozdziałów w książkach, ponad 60 wystąpień naukowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

W naszym szpitalu Kiljański stworzył Pabianickie Centrum Rehabilitacji. Kilka lat temu chciał zostać prezesem Pabianickiego Centrum Medycznego, a niedawno szefem Pabian- Medu. Jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii. Niedawno został na drugą kadencję konsultantem w dziedzinie fizjoterapii dla województwa łódzkiego.

 

 

 

Tagi: ,