FAKTY

Kolejne obywatelskie ujęcia pijanych za kółkiem

Mężczyźni odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

21 stycznia poinformowaliśmy o ujęciu pijanego za kółkiem po sygnale ze strony innego kierowcy. Dzis pabianicka policja poinformowala o kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, którzy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej. 68-latek kierujący mazdą miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu, a 36-latek ponad 2 promile. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

24 stycznia na terenie Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego doszło do obywatelskich ujęć nietrzeźwych kierowców. Tuż po godzinie 15.00 do dyżurnego z pabianickiej komendy zadzwonił mieszkaniec miasta, który jechał za kierowcą mazdy. Na ulicy Wileńskiej, podejrzanie zachowujący się kierowca zaparkował pod blokiem. Nie wysiadał z pojazdu i cały czas był w zasięgu wzroku zgłaszającego interwencję. Kiedy na miejsce przyjechali zawiadomieni policjanci szybko okazało się, że 68-letni pabianiczanin kierujący mazdą był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Tego samego dnia o 21.30 policjanci otrzymali kolejne podobne zgłoszenie. Tym razem małżeństwo podróżujące z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego zauważyło kierującego citroenem, który jechał przed nimi całą szerokością jezdni. Kiedy dziwnie zachowujący się kierowca zatrzymał się na ulicy Łódzkiej w Konstantynowie, obserwujący całe zdarzenie również natychmiast zatrzymał swój pojazd i zabrał kluczyki 36-latkowi, oczekując na przyjazd policji. W tym przypadku kierowca także okazał się nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. – Widząc osobę, której zachowanie wskazuje, że może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, coraz częściej nie odwracamy głowy w drugą stronę udając, że nas to nie dotyczy, tylko reagujemy. Pamiętajmy, jeżeli jesteśmy świadkami takiego zachowania reagujmy- wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a policjanci sprawdzą każdy sygnał – podsumowują nasi funkcjonariusze.

(Fot. policja)

Tagi: