FAKTY

Kontrterroryści w akcji. Szeroko zakrojone śledztwo

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali 7 mężczyzn ze środowiska pseudokibiców. 6 z nich podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie rozbojów, kradzieży i włamań. Ich łupem padały m.in. maszyny do produkcji papierosów, tytoń i wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani są członkami tzw. bojówki jednego z klubów piłki nożnej. Na podstawie wydanych przez prokuraturę postanowień, na terenie Łodzi, Pabianic i woj. mazowieckiego doszło do zatrzymań z udziałem policyjnym kontrterrorystów.  Śledztwo prowadzi Prokuratura Krajowa. Sąd podjął decyzje o tymczasowych aresztowaniach.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Łódzkiego Wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. W jej skład wchodzą głównie członkowie bojówki jednego z łódzkich klubów sportowych. Swoją działalnością objęła województwo łódzkie oraz  inne miejsca na terenie Polski. Podejrzani mają na swoim kryminalnym koncie rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniem do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji.

Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na dalszy rozwój sprawy. Na podstawie wydanych przez prokuraturę postanowień, na terenie Łodzi, Pabianic i woj. mazowieckiego doszło do kolejnych zatrzymań z udziałem policyjnym kontrterrorystów. Grupy funkcjonariuszy dotarły jednocześnie pod kilkanaście wytypowanych adresów. Do policyjnego aresztu trafili zaskoczenie pseudokibice w wieku od 28 do 41 lat. Podczas przeszukań kryminalni zabezpieczyli m.in. paralizator, zagłuszarki sygnału GPS, maczetę i pojemniki z gazem pieprzowym.

Po przedstawieniu zarzutów, za które grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, sąd na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych.

(Źródło: lodzka.policja.gov.pl)