FAKTY

Orlik gotowy, można grać. Na teren przyszłej szkutni wjechał ciężki sprzęt

Zakończyła się modernizacja boiska Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3. Postępuje realizacja innych inwestycji sportowo-rekreacyjnych.

Nowa nawierzchnia ze sztucznej trawy, piłkochwyty i bramki kosztowały dokładnie 285.360 zł. Wczoraj boisko przeszło odbiór techniczny. Korzystać z niego mogą nie tylko uczniowie SP3, ale i okoliczni mieszkańcy. W najbliższym czasie rozpocznie się remont pawilonu przy boisku, gdzie znajdują się m.in. szatnie, toalety i magazyn. Remont boiska miał pochłonąć 350 tys. zł, ale przetargu cena okazała się niższa, stąd środki na “odświeżenie” pawilonu.

Pabianicki samorząd przeznaczył na modernizację Orlika część z kwoty przyznanej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pula dla Pabianic to dokładnie: 18 330 289 zł (TUTAJ inne cele).

Postępuje realizacja innych inwestycji, także realizowanych z RFIL. Wykonawca hali sportowej przy SP 13 opracowuje dokumentacje projektową i przygotowuje się do prac rozbiórkowych. W tym tygodniu wykonawca wystąpi o pozwolenia na budowę bieżni na MOSiR, a na teren centrum sportów wodnych na Lewitynie wjechał właśnie ciężki sprzęt.

Dziś w samo południe, tuż przed rozpoczęciem korytowania. Tutaj stanie szkutnia.

Warto przypomnieć, że Pabianicom udało się dotąd zdobyć pieniądze tylko  z I transzy RFIL, kiedy to pieniądze przeliczane były zgodnie z algorytmem uwzględniającym poziom finansowy realizowanych w mieście inwestycji. Dotacje z kolejnych rozdań  transzy rozdzielała komisja powołana przez premiera i nie otrzymaliśmy nic. W ten sposób przepadła szansa m.in. na dofinansowanie kompleksu oświatowego na Zatorzu czy potem np. na remont ul. Widzewskiej.