HISTORIA ROZRYWKA

Pabianiczanin napisał historię Polski dla najmłodszych

Wydawnictwo Edgard postawiło na bogato ilustrowany “podręcznik” dla najmłodszych. Do jego powstania przyczynił się historyk z naszego miasta.

Nowość “Na tropie historii” powstała pod konsultacją merytoryczną doktora Sebastiana Adamkiewicza – historyka, muzealnika i współpracownika pabianice.tv i – co nie bez znaczenia w tej sytuacji –  tatą 4 – letniej Jagódki. Pabianiczanin  jest autorem tekstu i audioprzewodnika. Pozycję zdobią ilustracje  Zuzy Wollny.

Jak czytamy na kapitannauka. pl, “Na tropie historii”  to wyjątkowa, wielkoformatowa książka, dzięki której dziecko pozna historię Polski i wysłucha opowieści o dziejach naszego kraju:  od dynastii Piastów do życia w PRL-u. Przedszkolaki mogą poznać bohaterów z różnych okresów historycznych, ich codzienność, zadania i charakterystyczne dla nich elementy ubioru, wyposażenia wnętrz i otoczenia, a  12 ilustracji tworzy grę obserwacyjną, która rozwija spostrzegawczość i koncentrację u najmłodszych. Książka wyróżnia się barwnymi panoramicznymi ilustracjami, które pobudzą wyobraźnię najmłodszych i zachęcą do zagłębienia się w świat historycznych opowieści. Duży format ułatwi wędrówkę przez kolejne okresy i umożliwi korzystanie z książki wspólnie z rówieśnikami, rodzeństwem, a nawet całą rodziną! Historia może być pretekstem do wspólnego spędzania czasu, a także dyskusji z rodzicami i dziadkami.

Książka jest jeszcze ciepła, egzemplarze nie dotarły jeszcze do autora. TUTAJ można ją kupić w promocyjnej cenie 29.61 zł. Ma być m.in. sprzedawana w Empikach.