FAKTY

PKP jednak uzupełnia remont w Pabianicach

Po interwencji prezydenta Grzegorza Mackiewicza PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowują peron 1 na stacji kolejowej w Pabianicach.

Zakończona niedawno modernizacja stacji kolejowej w Pabianicach była jednym z elementów przebudowy linii kolejowej nr 14 na trasie Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Wybudowano nowy peron wyspowy nr 2, który zastąpił wcześniejsze perony nr 2 i 3. PKP PLK wykreśliła jednak z planów inwestycyjnych peron nr 1 znajdujący się bezpośrednio przy budynku dworca, pomimo iż pierwotnie planowano, że także on będzie objęty modernizacją.

Jeszcze w trakcie przebudowy stacji prezydent Grzegorz Mackiewicz interweniował w tej sprawie u zarządcy linii kolejowej. Zniszczone stare płyty betonowe na krawędzi peronu nr 1 psuły efekt wartej 27 mln zł inwestycji – mówi Aneta Klimek Rzecznik prezydenta Pabianic. – Najpierw spółka PKP PLK poinformowała, że nie zamierza przebudowywać tego peronu. Ostatecznie zarządca infrastruktury zmienił zdanie i inwestycja na stacji w Pabianicach będzie dokończona.

Co z drogą za stacją PKP, która nie należy do miasta? W imieniu mieszkańców – czytelników prosimy prezydenta o skuteczną interwencję w tej sprawie. Temat błota lub tumanów piasku na drodze za stacją PKP poruszaliśmy wielokrotnie. Sprawa nabrała rumieńców, kiedy oddano do użytku podziemne przejście. Dotąd miastu nie udało się porozumieć z koleją, która jest właścicielem drogi.

Nieustający problem z dojściem do stacji. Brak porozumienia miasta z PKP