FAKTY

Radni proponują, by szczepione dzieci miały pierwszeństwo przy przyjęciu do żłobka i przedszkola

Czy nowe kryteria zmobilizują rodziców?

Kryteria naboru do pabianickich przedszkoli i żłobków wkrótce mogą ulec zmianom – wnoszą o nie członkowie Koalicyjnego Klubu Radnych. Chcą, by wprowadzono zasadę pierwszeństwa dla dzieci, które mają aktualne obowiązkowe szczepienia. Właśnie wystąpili do prezydenta o przygotowanie stosownych uchwał.

Ma to być sposób na zmobilizowanie pabianiczan do szczepienia swoich dzieci.


20 komentarzy do “Radni proponują, by szczepione dzieci miały pierwszeństwo przy przyjęciu do żłobka i przedszkola

 1. Myślę że w Pabianicach nie ma tyle “PiSogłąbów” żeby nie szczepili dzieci. A z drugiej strony to miasto powinno zapewnić miejsce dla każdego malucha w mieście

    1. Jaka dyskryminacja, skoro jest prawny obowiązek? Myślenie nie boli.
     Jak najbardziej popieram to kryterium!

     1. Jaki “prawny obowiązek”? Jest to eksperyment a nie zabieg ratujący zdrowie lub życie. Zresztą Konstytucja RP wyraźnie o tym pisze. art 39. I jeszcze jedno pytanie, dlaczego Polska jeszcze nie ratyfikowała Konwencji o ochronie praw człowieka i godności istoty ludzkiej w dziedzinie zastosowania biologii i medycyny z 1997 roku? Proszę odpowiedzieć!

  1. Nie myślisz. Z analiz przeprowadzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli przeprowadzonych w 2017 wynika, że najczęściej odmawiano szczepień w województwie pomorskim i śląskim, natomiast najrzadziej w podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim. Sprawdź kto gdzie wygrał ostatni wybory ? Zrobiło ci się głupio ? W lipcu 2018 wpłynął do Sejmu RP obywatelski projekt ustawy znoszącej obowiązek szczepień, przygotowany przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „STOP NOP”. Został on poparty przez 120 tys. osób. Projekt został odrzucony przez sejm w listopadzie 2018 roku. Kto odrzucił ? Sam się odrzucił ?

 2. Dlaczego dopiero teraz… Jeszcze dla licealistów poproszę takie przepisy, wtedy rozwiąże się problem podwójnego rocznika :))))

 3. Tak na marginesie, skoro szczepionki są skuteczne, to czegóż obawia się zaszczepiona większość? ;)

   1. Ja szczepiłam mojego Brajanka i jest zdrowy! Natomiast moja somsiadka nie zaszczepiła 3 letniej Dźejsiki i ona na drugi dzień umarła – przejechało ją auto!

    1. Moja córka ma po szczepieniach padaczkę i jest tysiące przypadków w pl takich bo rozmawia się z matkami dzieci chorych na tą chorobę, więc bardzo proszę o nie trywializowanie…

  1. Nie obawia się. Ale są dzieci, które nie mają odporności a ze względu na stan zdrowia nie mogą być zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień. Wtedy te biedactwa mogą poważnie zachorować przez widzimisię nieodpowiedzialnych rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci bez wyraźnych powodów medycznych.

 4. No tak… tacy radni nawet jak nie zaszczepią dzieci to nie będą mieć problemu z miejscem w przedszkolu. ….

 5. Warto więc radnym zadać następujące dwa pytania:

  1. czy zdają sobie sprawę z tego, że dziecko może nie być zaszczepione dlatego, że akurat zabrakło szczepionek w hurtowni, lub dlatego, że lekarz odmówił wykonania badania kwalifikacyjnego, bo nie podobało mu się, że rodzice chcą sobie nagrać przebieg badania i szczepienia?

  2. w jaki sposób radni chcą w rekrutacji odróżniać dzieci niezaszczepione na zasadzie “bo nie!” od dzieci, które nie mają odroczenia od szczepień, bo są zdrowe ale nie zostały JESZCZE zaszczepione, bo zabrakło szczepionki w hurtowni albo dlatego, że rodzice nie mogą znaleźć lekarza, który zgodzi się na nagrywanie badania kwalifikacyjnego przed szczepieniem oraz samego szczepienia?

  W uzupełnieniu wypada dodać, w razie gdyby ktoś nie wiedział, że rodzice mają pełne prawo do nagrywania zarówno samego badania kwalifikacyjnego jak i zabiegu szczepienia swojego dziecka. Nie istnieje bowiem żaden przepis prawa, który by tego zabraniał.

 6. A ja proponuję żeby w pierwszej kolejności na radnych było przyjmowani ci, co będą mieli komplet aktualnych szczepień

 7. Polacy! Frazesy usprawiedliwiające obalenie legalnego ustroju socjalistycznego w 1989-m, to ,,nic o nas bez nas!”. Obecnie solidaruchy rządzące Polską i Pabianicami, chcą decydować za Was? A wy na to pozwalacie? Kto chce szczepić dzieci, ma do tego prawo , a kto nie chce ryzykować powikłań, to też ma do tego prawo i radnym nic do tego! I po co Wam było obalać Komunę?

  1. Tak, tak, komuna to był wspaniały ustrój. Bogato zaopatrzone sklepy, nie było kolejek po kartkowe mięso w oszałamiającej ilości 2,4 kg miesięcznie, paszporty w domu, jeździło się limuzynami i zarabiał CAŁE 10$ miesięcznie!!! Naprawdę jest do czego tęsknić…

   1. @Senior z tych 2,4 kilograma mięsa, dziś zdolni i kapitalistycznie masaże z Niemiec, potrafią zrobić 6 ( sześć! ) kilogramów mięsa i sprzedawać w supermarketach. Osobiście nie jem mięsa, jestem wegetarianinem. Co do tych 10 dolców na miesiąc, to mogłeś za nie w Polsce dostać tyle samo towarów czy usług, np. medycznych-ot dentysta- co w USA za 1000 dolców po ówczesnych cenach. Oczywiście masz dziś paszport w domu i też jeździsz do Niemiec na saksy, tyle że teraz musisz, bezrobocie cię wygania z Polski.
    A demokracji w Polsce nie ma. A tyleś-cie naobiecywali Polakom wy jeb…e solidaruchy zakłamane.

Comments are closed.