FAKTY

Robert Biedroń – wywiad tylko dla pabianice.tv [VIDEO]

Ma pomysł na uczciwą kolejność remontów ulic i karanie zdrajców.

Robert Biedroń wczoraj z mieszkańcami naszego miasta budował scenariusz dla Polski. Tuż przed nietypową naradą, udzielił wywiadu naszemu portalowi pabianice.tv, jako jedynemu pabianickiemu medium.

Przekonuje on, że:

• nie powinno podawać się ręki tym, posłom czy radnym, którzy przeszli do konkurencyjnych klubów;

• korupcją polityczną jest dawanie pieniędzy z rządu czy Urzędu Marszałkowskiego do samorządów zarządzanych przez swoich, a jeśli już daje się tym innym, to w zamian za uległość;

• można w mieście remontować ulice nie po znajomości, tylko według obiektywnego klucza, co osiągnął w Słupsku;

• można być katolikiem i chcieć rozdziału Kościoła od państwa;

• choć w publicznej wypowiedzi stwierdził, “nie wiem czy ten program będzie lewicowy”, to na pewno nie stworzy partii chadeckiej.

Robert Biedroń – prezydent Słupska w latach 2014-2018. Były poseł, ekspert ONZ, członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Były wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Fundator Instytutu Myśli Demokratycznej – centrum badań i dialogu społecznego, wspierającego rozwój kraju i budowę Polski demokratycznej, sprawiedliwej i praworządnej, wcześniej założyciel Instytutu Podkarpackiego. Miłośnik zwierząt, czytania i biegania. 23 listopada spotkał się z pabianiczanami w hotelu Fabryka Wełny w ramach autorskiego programu konsultacyjnego “Burza Mózgow z Robertem Biedroniem”.


Jeden komentarz do “Robert Biedroń – wywiad tylko dla pabianice.tv [VIDEO]

  1. No nie dziwota, że Biedroń nie stworzy ,,partii chadeckiej”. To byłoby takie pośmiewisko, jak by Biedronia mianować papieżem, facet żyje nie tylko bez ślub w związku, ale jeszcze w związku z innym facetem. Co zostaje Biedroniowi? Tylko skrajna lewackość, więc mnie niech nie straszy, no bo nie ma czym.

Comments are closed.