KOMUNIKACJA

Sukces Pabianic: Tramwaj uratowany, będzie rower publiczny

Nasi urzędnicy wzorowo wypełnili wniosek o unijne pieniądze. Otrzymamy dofinansowanie na gruntowny remont torowiska oraz na rower publiczny.

Wszystko wskazuje na to, że dramatyczna walka o tramwaj zakończy się happy endem. Urząd Marszałkowski przesłał do mediów zaproszenie na jutrzejszą konferencję prasową, podczas której dowiemy się o wynikach jednego z ważniejszych dla mieszkańców konkursów o fundusze europejskie. Już wiadomo, że wyłonione zostały projekty, które poprawią jakość komunikacji w regionie.

Dofinansowanie otrzymał pabianicko-ksawerowski projekt tramwajowy. Wniosek był na 88 milionów. Pokonaliśmy m.in. Łódź.

To nie ostatnia dobra wiadomość. Realizowany będzie też projekt województwa łódzkiego, polegający na budowie systemu roweru publicznego. O pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Pabianice wystąpiły razem z ŁKA i innymi miastami usytuowanymi na trasie tej kolei.

Przedsięwzięcie warte jest 1 mln 435 tys. zł, dofinansowanie byłoby na poziomie 85 proc. Na wkład własny potrzeba więc 215 tys. zł. Publiczny rower może pojawić się u nas już w 2018 roku. W użyciu byłyby 122 dwukołowce. Zaplanowano 5 stacji na 10 rowerów.

SPRAWDŹ, GDZIE BĘDĄ STACJE

2 komentarze do “Sukces Pabianic: Tramwaj uratowany, będzie rower publiczny

Comments are closed.