FAKTY

Tomasz Trela otworzył biuro poselskie w Pabianicach

W naszym mieście rozpoczął działalność łódzki poseł Lewicy Tomasz Trela. Filia jego biura znajduje się się przy ul. Traugutta 2. Tu, gdzie urzędowała posłanka Anita Błochowiak.

Trela będzie przyjeżdżał do nas na dyżury. Koordynatorem pabianickiej placówki został Tomasz Łuczak, który w ostatnich wyborach samorządowych startował do Rady Powiatu Pabianickiego z koalicyjnego komitetu Grzegorza Mackiewicza.

Na razie (wobec epidemii) biuro nie ma stałych godzin urzędowania. Na spotkanie można umówić pod numerem: 600- 789- 333.

41 – letni łodzianin Tomasz Trela w wyborach prezydenckich był szefem sztabu Roberta Biedronia. Jako “jedynka” na liście SLD zdobył  w 2019 roku poselski mandat (40 811 głosów). Pabianiczanie nie mogli na niego głosować, ponieważ należymy do okręgu sieradzkiego, a nie łódzkiego. Dlaczego zatem przewodniczący SLD w Łódzkiem postanowił rozlokować się w naszym mieście? Wiąże się to z ofensywą Lewicy, która chce poszerzyć elektorat, co powinno przełożyć się na wyniki w kolejnych wyborach parlamentarnych.

Podczas dzisiejszego spotkania poseł zapewnił, że chce zabiegać o interesy Pabianic na forum parlamentarnym. Przypominał mu o tym będzie prezent od naszego ratusza (grafika z Domem Tkacza), przekazany przez sekretarza miasta Pawła Rózgę. Trela otrzymał też od szefa struktur SLD Roberta Kraski rycinę z panoramą Pabianic autorstwa Norberta Hansa.

W Sejmie Trela jest członkiem Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy (Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia). Wcześniej był m.in. wiceprezydentem Łodzi (zajmował się m.in. edukacją, rynkiem pracy, gospodarką komunalną i sportem).  To absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz podyplomowego studium finansów i strategii spółek na Uniwersytecie Łódzkim.

Podczas dzisiejszego otwarcia przestrzegano reżimu sanitarnego