FAKTY

„Wiosna” – nareszcie zmiana? Tak twierdzą pabianiczanie

Robert Biedroń zapowiedział rewolucję na polskiej scenie politycznej. U jego boku stanęli nasi mieszkańcy.

Ponad 40-osobowa grupa z powiatu pabianickiego wzięła udział w konwencji założycielskiej partii Roberta Biedronia, która odbyła się w minioną niedzielę na warszawskiej hali Torwar.

Jak mówią uczestnicy, organizacja była pierwszorzędna, a największe wrażenie na wszystkich zebranych wywarły “najgorętsze” postulaty wygłaszane przez Biedronia. W programie „Wiosny”, bo taką nazwę nadano partii, znalazła się m.in. równość kobiet i mężczyzn, świeckie państwo (rozdział od KK), minimalna emerytura w wysokości 1600 zł (nieopodatkowana), wprowadzenie związków partnerskich i możliwość zawierania małżeństw przez pary homoseksualne. Robert Biedroń chciałby również powołać komisję sprawiedliwości i pojednania, mającej kierować wnioski przed Trybunał Stanu dla wszystkich, którzy w rażący sposób naruszali konstytucję.

– Głosujmy wreszcie za czymś, nie przeciwko komuś. Nareszcie zmiana, nareszcie „Wiosna”! – krzyczał lider na zakończenie konwencji.

Nieszablonowo

– Da się słyszeć głosy, że „wiosna” nie brzmi jak nazwa partii politycznej. Myślę jednak, że właśnie tutaj tkwi jej siła – Robert chce wprowadzić do polityki nową jakość, robić tę politykę inaczej niż od lat się przyzwyczajamy, dlatego nazwał swoją partię nietypowo, nie przywykliśmy do takich nazw – mówi Michał Pietrzak, koordynator partii w naszym mieście.

Zaznacza również, że w Pabianicach jest spore zainteresowanie strukturami „Wiosny”: – Inicjatywa Biedronia cieszy się dużym poparciem, dlatego w najbliższych dniach będziemy informować o naszych planach i działaniach – dodaje.

Po konwencji w stolicy, Biedroń ruszył w Polskę. Odwiedzi 16 miast, a pierwszym przystankiem była Łódź – sympatycy i członkowie „Wiosny” spotkali się wczoraj w Wytwórni, gdzie przedstawiono lokalnych liderów partii.

***

O „burzy mózgów” organizowanej w Pabianicach pisaliśmy TUTAJ, a poniżej wywiad, jakiego naszemu portalowi pabianice.tv udzielił Robert Biedroń:


2 komentarze do “„Wiosna” – nareszcie zmiana? Tak twierdzą pabianiczanie

  1. Biedroń ofertę ma dla emerytów stojących nad grobem, zgdną z nazwiskiem biedną. Bez rozwoju przemysłu w Polsce i wzrostem rozrdczości, naród polski nie ma przyszłości. Dostęp do lekarza w 30 dni? Banialuka, jest zbyt mało lekarzy w Polsce, skutki ograniczania naboru na studia medyczne i niżu demograficznego łącznie. Z pustego w próżne i biedny Biedroń nie naleje.

Comments are closed.