ROZRYWKA

WOŚP 2019: Rekordowa zbiórka w Pabianicach! [VIDEO]

Z roku na rok jesteśmy coraz hojniejsi.

W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na mieszkańców czekały dziesiątki atrakcji w Pabianicach i Ksawerowie (CZYTAJ TUTAJ). Były m.in. biegi, joga, warsztaty taneczne, salon tatuażu, morsowanie, bezpłatne badania, pokazy strażackie, wystawy, festyn dla dzieci, aukcje, występy artystyczne czy zawody sportowe. Cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy.

O tym, że tegoroczna zbiórka będzie rekordowa, było wiadomo tuż po finale, jednak wciąż trwały internetowe licytacje i liczenie pieniędzy z puszek. Wynik poznaliśmy dziś o godz. 8 rano – łącznie uzbieraliśmy 252.375,58 zł (w 2018 było 222.735,84 zł.). Jak podkreśla pabianicki sztab, kwota musi być jeszcze zweryfikowana przez bank i Fundację; ponadto nie wliczono w nią walut obcych oraz dwóch złotych obrączek i jednego pierścionka, które przekazano do banku.

Na zebraną sumę składają się: pieniądze w puszkach – 219.791,33 zł, aukcje Allegro – 17.404,61 zł, Złota Klasa – 15.179,64 zł.

W tym roku WOŚP grał „dla dzieci małych i bez focha” – na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *