FAKTY ROZRYWKA

Charytatywna sztafeta dla chorego Miłoszka

26 września, czyli w Światowym Dniu Serca, w Ośrodku nad Stawem w Konstantynowie Łódzkim odbędzie się pierwsza edycja charytatywnej sztafety – RUNda po Kanzasie, której towarzyszy hasło „Biegamy, pomagamy”.

Na linii startu od godz. 10.00 spotka się aż 50 czteroosobowych drużyn, które pobiegną dla Miłoszka Rybickiego, chłopca z  Konstantynowa Łódzkiego, który ma wadę serca i potrzebuje specjalistycznej operacji. Każda osoba z drużyny będzie miała do pokonania 2 pętle po 400 metrów.

W ramach wydarzenia odbędzie się też Mała RUNdka po Kanzasie, czyli bieg dla dzieci.
Dla najmłodszych uczestników przygotowane są dwa dystanse:

1) dzieci 2-5 lat – dystans o długości ok. 200 metrów,

2) dzieci 6-15 lat – dystans o długości ok 400 metrów.

Wpisowe to minimum 5 zł za osobę (20 zł za drużynę, ale może to być większa kwota). Na każdego uczestnika będą czekać wyjątkowe medale, bogaty pakiet startowy i ciepły posiłek.

Organizatorami biegu są: burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Robert Jakubowski, Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim, Runoholic, Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Sponsorzy: Rough Radical, Best Time, Jamir, Agana, U Julii, Barry Callebaut.

Władze Konstantynowa  zapraszają do kibicowania biegaczom i wspierania rodziców Miłosza Rybickiego w zbiórce pieniędzy na operację.

O Miłoszku

Bez pilnej i bardzo drogiej operacji ten chłopczyk nie przeżyje. Rodzice błagają o pomoc. Miłoszek Rybicki ma 5 miesięcy. Przyszedł na świat z wadą serca pod postacią zarośnięcia pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. To bardzo rzadka i ciężka wada serca. Taka operacja może się odbyć w Genewie lub Stanford. Pieniądze pomaga zebrać Fundacja SiePomaga. Zbiórka trwa do 30 listopada 2021 roku. O

Link do zbiórki TUTAJ

Tagi: