OPINIE

Habura Ściemniaczem 2017

Udawał, że trzeba zburzyć warsztaty, aby pobudować basen i lodowisko.

Równo tydzień temu, w sylwestra, z prawdziwą satysfakcją uhonorowaliśmy pabianickich harcerzy tytułem Bohaterów 2017. To oni postanowili pomóc ofiarom nawałnicy. Podziwiała ich cała Polska.

Dziś pora na antylaurkę. Na tytuł „Ściemniacz 2017” zasłużył starosta Krzysztof Habura. Chcieliśmy się mylić na początku 2016 roku, podejrzewając, że warsztaty przy ZS nr 1 zostały zrównane z ziemią wcale nie po to, aby powstało tam lodowisko i basen.

Kiedy Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało na ten cel 3,5 mln złotych, starosta stwierdził, że nie chce tych pieniędzy. Nie przetasował jeszcze nie przyklepanego budżetu 2018, aby zapowiedziane 2,5 miliona znów przeznaczyć na basen. Wreszcie nie zechciał podjąć nawet próby zdobycia brakującej kwoty (potrzeba ok. 20 milionów), choć obiecując nowoczesną inwestycję sam wskazywał różne źródła finansowania.

Z basenu nici, a warsztatów żal. Antygratulacje dla starosty.

30 komentarzy do “Habura Ściemniaczem 2017

 1. To najważniejszy przedstawiciel PO w Pabianicach. Jaki szef taki cały kram :(

 2. Jak mamy takich ludzi u władzy to nie dziwi, że powiat wygląda jak wygląda …

 3. Byliście na tych warsztatach po roku 90′? W 2005 czy 2006 stare maszyny pracowały coraz rzadziej. Ale warsztaty łyknęły jakąś kasę na salę informatyczną – w zasadzie nie wiem po co, bo nie mieliśmy okazji z niej korzystać. Zmarnowaliśmy tam z innymi uczniami trochę czasu.

  Inna sprawa, że basen miał być a nie ma. Na łyżwach nie jeżdżę, ale wielu chętnych na pewno by się znalazło. Jest coś jeszcze na starostę? Kto jeszcze ubiegał się o ów nagrodę?

 4. Panie Jacku dodajmy do tego słynne “rondo”, z którego smiała się cała Polska. Jeszcze tytuł “dowcipniś roku” za żart o syryjkach pracujących w pabianickim domu opieki. I wstęga na podjezdzie przy poradni … bezapelacyjnie “pajacco 2017”

 5. Kto wybrał Haburę na starostę? jak sobie starostę wybraliście to macie i nie płaczcie1 Z drugiej strony nawet Habura nie popsułby niczego, jak by była demokracja bezpośrednia i blokowanie debilizmów władzy, za pomocą referendów!

 6. Kwadratowy hipokryta i niszczyciel z “zacnej”, jak wiemy po innych “przykładach”, “rodzinki”. Przypominam też demonstracje KOD-u i okrzyki “słowa z ambony to zabobony”. Chyba było to wówczas oficjalne stanowisko powiatu, bo prywatnie był wtedy w jednej z rad parafialnych. Wyleciał stamtąd i z tego stołka też wyleci. Oby lądowanie było twarde.

 7. A ja się cieszę z dokonań starosty. W dużej mierze dzięki jego “światłym” działaniom platfusy nie zdobędą nawet 15% . I bardzo dobrze !

  1. Enrico to rozumiem, że cieszysz się, że dzięki 29-u latom rządów byłych solidaruchów, w Pabianice się wyludniły o 20%, Łodzi ubyło 30% i to mimo wzrostu obszaru miasta, Polsce też ubyło 25% populacji z roku 1989-go…jeszcze trochę takich rządów, jak te i w Polsce nie będzie już Polaków ani żadnych innych Słowian-jest z czego się cieszyć, oj jest!

   1. Przeczytaj ze zrozumieniem mój post do końca. Na pewno o minionych 29 latach rządów uwłaszczonych komuchów nie ma ani słowa.

    1. Enrico, nie wątpią, żeś dokładnie zrozumiał moje słowa, ale nie masz ochoty przyznać się, że byłe solidaruchy zniszczyły Polskę, a co do Habury ,,dyskretnie”sugerujesz, że jest ,,uwłaszczonym komuchem”? Oj ! Oj! Bo się Prezes Kaczaszwili wkurzy i ABWera Cię Enriczku aresztuje za putinizm!
     Wiesz Enriczku, za Komuny, to w Polsce budowano najnowocześniejsze fabryki, a za Solidaruchów ( ot Porozumienie Centrum ) to polskie fabryki sprzedawano Niemcom, aby je zniszczyli, żeby dla nich konkurencją nie były-a może powiesz, że to kłamstwo? Wiesz co miało być na tym miejscu co dziś jest hurtownia Aflopa? Zakład komputerowy Unitry, komputery mieli robię w Pabianicach. Ale solidaruchy zniszczyły polską elektronikę Enriczku.

     1. Chciałem napisać ,,robić” ale Chochlik Drukarski zamieszał i wyszło ,, mieli robię”.

    2. Panie Habura, Kolega Enrico sugeruje, żeś Pan jest ,,uwłaszczonym komuchem”. przyznaj się Pan, Panie Habura, jaki jest numer Pana legitymacji Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? W skrócie to PZPR-u.

    3. Enrico, szybciej uwierzę, że Habura podpisałby Volksslistę niż był Komunistą, ale że Habura to kiepski starosta, to się zgodzę.

     1. Kończę tę “dyskusję”, bo z osobnikiem, który nie potrafi zrozumieć prostych trzech zdań nie mam o czym dyskutować. Dalej dorabiaj sobie swoje chore teorie. Ale ja już tego czytał nie będę.

      1. Do następnego razu Enrico! Polski przemysł budowany przez Komuchów od 1944-go do 1989-go, zniszczyły Solidaruchy pod dyktando Niemców, Prawda w oczy kole! A co do oskarżania byłych Komuchów o wszelkie zło, to co z Ciebie Enriczku za Polak i Katolik, skoro to Komuchów oskarżasz o wszelakie Zło, a nie Żydów i Masonów!!?

      2. i całkowicie na koniec Enrico, za Komuny to nam rósł poziom życia, ale brakowało swobód politycznych, czyli możności powiedzenia WIELKI WÓDZ JEST GUPI! Obecnie nadal nie mamy swobód politycznych ( choć możliwość gadania, że WIELKI WÓDZ JEST GUPI już możemy ) ale decyzji władzy, ot Habury o niszczeniu warsztatów szkolnych, już nie możemy blokować w referendach ludowych Enriczku.

       Za Komuny to Habura byłby ukochanym przez Lud, Pierwszym Sekretarzem, a nie Ściemniaczem Roku! Obecnie jest Ściemniaczem, ale warsztatów nie ma i tyle mamy do gadania, Habura powinien posiedzieć ze dwa lata lub trzy na Smutnej.

 8. Rzetelności dziennikarskiej nie dochowaliście w tym artykuliku. Opis faktów sprowadziliście do wielkiego uproszczenia. Skoro dla was chronologia faktów związanych z planowaniem i realizacją inwestycji nie ma znaczenia, to możecie sobie wypisywać takie dyrdymały dalej. Dziennikarze z bożej łaski.

  1. To napisz rzetelnie i chronologicznie jak było, komentatorze spod latarni, czyli ze starostwa.

   1. @Bel Mondo. Chcesz wiedzieć więcej, poczytaj w necie. No i jak będziesz tak strzelał na strzelnicy, jak tu domniemywając mojej proweniencji, to na pewno na pudle nie skończysz. Nie wszyscy apisiowi pracują w starostwie. ;)

  2. @kloakaofwales twój pryncypał dostał strzała znikąd to ci mózg w d…. zagotował. Już nic więcej nie komentuj bo ci grozi wielki wybuch małej bani.

   1. @trener głąbów. Z kim przystajesz takim się stajesz, trenerze. Bez komentarza pozostawię treść wpisu, bo wskazuje ona na twe mocno ograniczone możliwości intelektualne. A upośledzonego nie będę kopał.

    1. Dowodów na bycie pajacem dałeś tyle, że umieszczone na srajtaśmie dałyby higieniczne doznania wszystkim chińczykom na ziemi przez wszystkie lata rządów twojego princeofnothing ze zdjęcia. Kiedyś wierna służba była nagradzana tobie najwyraźniej pryncypał w podzięce pisze naturalnym mazakiem nutki na czole.

     1. Dzieciaku, mamusia cię woła do książek. No bo przecież ile lat można tę 4-tą klasę powtarzać. Jakoś literki składasz, ale sorry trenerze głąbów, wyżej ch… nie podskoczysz.

      1. Tekstami tłumaczonymi przez ciebie z darmowych gier na gameboy-a awansu do starszaków nie dostaniesz. To za mało !!! Jeszcze musisz pożegnać smoka a tu chyba będzie ciężko jak ci skaczące ch… po głowie chodzą.

 9. @prince … pomijam, że “bożej” pisze się Bożej … problemy z gramatyką podsuwają mi podpowiedź … kim jesteś :)

  1. @rafał. Sięgnij , choć raz matołku, po SJP. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Wiem. Jego lektura momentami cię przerazi. Bądź spokojny, tylko na początku. I wtedy ze zdziwieniem stwierdzisz, że mój wpis był jednak prawidłowy.

 10. Pan Habura to największy kłamca i manipulant. Oszukał nas w sprawie lodowiska i basenu, a w Domu Pomocy Społecznej i w Domu Dziecka obiecał podwyżki dla wszystkich pracowników a daje tylko wybranym grupom zawodowym. Wstyd i hańba ten pan chyba powinien zakończyć swoją karierę.

Comments are closed.