FAKTY

Koronawirus: kontakt z urzędem skarbowym [INFORMACJA DLA PODATNIKÓW]

 .  Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.
· Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.
·  Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika.

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych.

Pabianicki Urząd Skarbowy przypomina, że MF i KAS oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków bez wychodzenia z domu, poprzez Twój e-PIT i e-Deklaracje. Urzędnicy zachęcają  do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS.

Więcej informacji  na podatki.gov.pl.

Oprócz usługi Twój e-PIT i systemu e-Deklaracje, na stronie podatki.gov.pl znajdują się wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:

·         instrukcje i broszury informacyjne,

·         pytania i odpowiedzi,

·         jak przekazać 1% podatku.

Kontakt telefoniczny z KAS

Numery infolinii KIS:

·         22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),

·         801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),

·         +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Dla usługi Twój e-PIT została dedykowana specjalna linia telefoniczna (wybieranie tonowe).

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.

Dodatkowy dyżur zaplanowany jest w sobotę 25 kwietnia 2020 r. w godz. od 7.00 do 15.00.

Wojewódzkie infolinie PIT:  Łódź – + 48 538 814 880

O wszystkich działaniach związanych z rozliczeniem PIT  fiskus informuje na profilu FB akcji, a także na profilach MF i KAS na Twitterze.