KRUCHTA

Ksiądz Michał Misiak zwolniony z kary ekskomuniki [OŚWIADCZENIE KURII]

Znany duchowny ukorzył się przed arcybiskupem i złożył wyznanie wiary. Już może odprawiać msze i spowiadać.

Dziś Kuria Archidiecezji Łódzkiej wydała następujacy komunikat: “Po serii rozmów i skierowaniu przez ks. Michała Misiak pisma na ręce arcybiskupa Grzegorza Rysia w dniu 24 lipca 2019 roku Metropolita Łódzki podjął następującą decyzję:

W oparciu o kanon 1355 par. 2 Kodeksu Prawa kanonicznego, mając na uwadze podjęty przez Księdza czas pokuty i nawrócenia i złożone przede mną Wyznanie Wiary, niniejszym zwalniam Księdza z kary ekskomuniki wiążącej mocą samego prawa, którą zaciągnął Ksiądz 24 maja br.”.

Zobacz DOKUMENT.

Przypomnijmy, portal pabianice.tv jako pierwszy poinformował 20 czerwca, że ks. Michał Misiak wykluczył się ze wspólnoty katolickiej niejako z automatu, przyjmując chrzest wodny.

Następnego dnia kuria wydała oficjalny komunikat o karze. Ksiądz został  usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: udział w sprawowaniu mszy i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu, sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów, sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia. W konsekwencji otrzymał też zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego.

Wierni zaczęli się modlić o powrót księdza Misiaka do Kościoła. Czytaj TUTAJ.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *