FAKTY

Pabianicka hala w budowie. Będzie gotowa jesienią

Hala powstaje we wschodnio-północnej części obiektu PTC przy ul. Sempołowskiej, w miejscu starego basenu. Ma być gotowa pod koniec września tego roku.

Postępują prace na placu budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13, na terenie PTC. Robione jest zbrojenie stóp i ław fundamentowych. Po pełnym wykonaniu fundamentów w następnej kolejności układane będą elementy żelbetowe, wylewane podłoża pod posadzki, a później stawiane ściany murowane. Za około 2 miesiące planowane jest rozpoczęcie wykonania stropów jako konstrukcji nośnej na pokrycie dachowe.

Pierwsze prace ruszyły pod koniec listopada ub. roku. Trzeba było rozebrać m.in. nieckę starego basenu wraz z częścią elementów skarpy i schodów oraz inne murowane naniesienia, jak budynki po starej przepompowni i szalecie.

Umowa na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13 została podpisana w kwietniu. Wykonawcą jest konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowlanego Częstobud Damian Świącik z Częstochowy i Przedsiębiorstwa Budowlanego Budopol spółka z o.o. z Jaskrowa. Wartość umowy 5.937.210 zł. Inwestycja obejmie przede wszystkim część główną z boiskami (piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton) oraz zaplecze szatniowo-administracyjno-socjalne.

-Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec września 2022 roku. Jeżeli nie nastąpią okoliczności, na które wykonawca nie ma wpływu, to termin zostanie zachowany – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.