PABIANAJS TAJMS

PKN ORLEN przymierza się do przejęcia pabianickich mediów

Przejęcie Polska Press to nie koniec apetytu PiS na kształtowanie opinii publicznej.

PKN ORLEN – przejmuje Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Polska Press Grupa ma 170 tytułów i 500 serwisów internetowych. Koncern paliwowy uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników internetu.

Przejęcie Polska Press stwarza niesłychane możliwości wzmocnienia przekazu partii rządzącej w terenie i promowania kultury narodowej. Ale to nie koniec apetytu PiS na kształtowanie opinii publicznej.

Jak ustaliliśmy, spółka Skarbu Państwa zamierza pójść śladem niemieckiego wydawcy i “zagarniać” lokalne media, wcielając je do swojego wydawnictwa w całości bądź na zasadzie wykupywania udziałów. Takich trochę się jeszcze w Polsce ostało – np. nad Dobrzynką.

Wiemy, że tzw. burza mózgów odnośnie naszego rynku medialnego już się odbyła. Największa w niej rolę odegrali wpływowa osoba o imieniu Janina oraz jej sprytny kierowca. Zaplanowano już modyfikacje tytułów. Jeśli wszystko  zgodnie z planem, trzymanym w najgłębszej tajemnicy, w Pabianicach będziemy mieli: ORLENowe Życie Pabianic, Życie Pabianic z orzełkiem, ROPAinfo oraz OrleNICE.tv.

Na razie nasze media są w przeróżny sposób sondowane. Wszystko po to, by odgadnąć i właściwie rozeznać upodobania oraz potrzeby redaktorów. Pani Janina wpadła na pomysł, by teksty pokazujące w pozytywny sposób lokalnych działaczy PiS nagradzać kanistrem benzyny. Można wygrać talon na bezpłatne tankowanie bez limitu przez miesiąc na stacjach ORLEN-u,  jeśli w wystarczający sposób obrzydzi się oponentów politycznych Prawa i Sprawiedliwości.

Co zrobić, by bez szemrania dziennikarze wykonali jakąś “grubszą robotę”?

– Można by zmotywować proponując na przykład lewe świadectwa szczepienia przeciwko COVID-19  – błysnął kierowca.

Tematy i cytaty zostały zmyślone. Pabianajs Tajms ©®