FAKTY

Prestiżowa nagroda dla Pabianic za termomodernizację szkół, przedszkoli i żłobka

Nie tylko śledztwo w sprawie termomodernizacji nie potwierdziło podejrzeń CBA, to jeszcze jesteśmy 9. gminą w Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd.

Nagrodzony został pabianicki projekt termomodernizacji 11 szkół, przedszkoli i żłobka.

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpiło dzisiaj (13.09) podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” w Rzeszowie. Konkurs zorganizował Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza  współpracy z Politechniką Rzeszowską. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie polskich gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, przyczyniających się do realizacji założeń polityki klimatyczno-energetycznej.

Oceniane były zrealizowane w 2020 r. przedsięwzięcia, inicjatywy i projekty w ramach trzech obszarów: inwestycja roku z zakresu transportu lub budownictwa, akcja społeczna oraz innowacja roku. 10 samorządów dostało się do ścisłego finału, które kapituła konkursu nominowała do nagrody głównej.

-Pabianice zajęły dziewiąte miejsce, jako jedyny samorząd z województwa łódzkiego, w kategorii inwestycja – budownictwo, za projekt „Poprawy efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej gminy miejskiej Pabianice” – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.

Nagrodę odebrał prezydent Grzegorz Mackiewicz;­ wręczyli ją prezes Instytutu Polityki Energetycznej dr hab. Mariusz Ruszel i rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Wiadomo, dlaczego prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie termomodernizacji