FAKTY

Radny wystarał się o psa na złoczyńców

W Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach pojawił się pies do zadań specjalnych.

Ares ma dwa lata. Ukończył kilkumiesięczne szkolenie w Sułkowicach. Jest wyjątkowo pojętny. W pabianickiej komendzie służy od niedawna jako pies patrolowo-tropiący.

– Moje starania o psa trwały prawie rok. Do tej pory nie było takiego w komendzie i w razie potrzeby trzeba było ściągać czworonoga z Łodzi. To znacznie wydłużało czas interwencji – mówi radny powiatowy Włodzimierz Stanek.

Przewodnikiem jest sierżant sztabowy Arkadiusz Frątczak. To – oprócz wspólnej służby w godzinach pracy – oznacza przebywanie z psem 24 godziny na dobę. Ares sprawdza się przy legitymowaniu agresywnych osób czy podczas patrolowania ulic w trakcie meczu i po imprezach sportowych.

– Jeden pies wystarcza wtedy za dziesięciu policjantów. Swoim zachowaniem daje do zrozumienia, że nie ma dyskusji – podkreśla sierż. szt. Arkadiusz Frątczak. Ares używany jest także do tropienia sprawców włamań czy kradzieży oraz do poszukiwania osób.

W pabianickiej policji służy jeszcze 9-letni biszkoptowy labrador. To pies na narkotyki. W przyszłym roku odejdzie na emeryturę.

5 komentarzy do “Radny wystarał się o psa na złoczyńców

    1. Jak coś ci nie pasi to złóż doniesienie do prokuratury, a jak prokurator umorzy to pozwij proroka do sądu ! :-)

  1. Ale to jak Stanek za swoje kupił? Czy cała rada zadecydowała żeby kupić za państwowe pieniądze?

Comments are closed.