FAKTY

Szpital „w dołku”

Ciąg dalszy nepotycznych układów na kanwie miejskiego szpitala. Po obsadzeniu rodziny, przyszedł czas na przyjaciół i znajomych.

Liga Firm to golfowe rozgrywki organizowane pomiędzy instytucjami/przedsiębiorstwami w ramach A&A Golf Club. Swoją reprezentację ma m.in. Łódzki Pałacyk, Dom Jubilerski A&A, PGE Dystrybucja, Ochrona „Juventus”, a także… Pabianickie Centrum Medyczne.

Do drużyny należy 6 osób. Kapitanem jest Norbert Szewczyk, który w szpitalu zajmuje się pozyskiwaniem środków zewnętrznych (prywatnie mąż Moniki Szewczyk – naczelniczki Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych w Urzędzie Miejskim). W ekipie gra Adam Marczak – kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w PCM (prywatnie mąż Iwony Marczak – radnej miejskiej, do niedawna klub PiS). Członkami szpitalnej drużyny jest także dwóch ich synów: młodszy – nastoletni i 23-letni Dawid (w szpitalu zatrudniony jako pracownik gospodarczy). D.Marczak do drużyny wkręcił swoją dziewczynę – 21-letnią Patrycję. Prócz niej w składzie jest jeszcze przedsiębiorca z Pabianic.

O tym, że 21-latka jest związana z Marczakiem dowiedzieliśmy się z jej facebookowego profilu – podaje to w publicznych informacjach. Możemy się także dowiedzieć, że w latach 2011-2015 uczęszczała do Zespołu Szkół Przemysłu Mody. To łódzka szkoła średnia, której patronuje Matka Teresa z Kalkuty. Tuż po rozstaniu ze szkołą od września 2015 roku wybranka Marczaka znalazła zatrudnienie  w… Żłobku Miejskim. Żona kapitana drużyny golfowej PCM – Monika Szewczyk, jako naczelnik m.in. koordynuje i nadzoruje zadania wykonywane przez Żłobek Miejski (patrz pkt 25, 34, 35). Potwierdza, że w żłobku pracuje 21-latka: – Jest pomocą, dba m.in. o porządek – mówi, jednak na pytanie o drogę naboru odpowiada wymijająco.

Tagi: ,

11 komentarzy do “Szpital „w dołku”

 1. Nepotyzm na stanowisko sprzątaczki? Może redakcja podlinkuje informacje o przebiegu naboru na stanowisko archiwisty w urzędzie wojewódzkim, chodzi o radnego PiS Antoniego Hodaka bo nie mogę znaleźć a znając dociekliwosc i obiektywizm redakcji wierzę że do tych informacji dotrzecie…. albo coś o zatrudnieniu i procedurze naboru w ZEC który wygrał Pan ciebiada no i może jakieś info o konkursie z PGE?

 2. @Malinka – Źle Pan/ Pani szuka, a zatem pomagamy. O zatrudnieniu radnego PiS Antoniego Hodaka w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim napisaliśmy jako pierwsi nr9/6/2016 2016 na str. 5. link do PDF: https://pabianice.tv/wp-content/uploads/2016/08/9-czerwiec-2016.pdf
  Do pobrania w dziale ARCHIWUM.
  Tak się też składa, że jako pierwsi ujawniliśmy zatrudnienie Krzysztofa Ciebiady w PGE https://pabianice.tv/ciebiada-w-pge/, a potem jeszcze wróciliśmy do tematu:
  https://pabianice.tv/ciebiada-na-premierze-smolenska/

 3. Bardziej chodzi o opisanie procedur naboru a nie o fakt napisania że niby napisałam…

  1. Nabór nie musi być przeprowadzany. Tak jest w każdym zakładzie pracy, szczegóły dotyczą konkretnych stanowisk. O skądinąd ważnych niuansach przy zatrudnianiu radnego mówi z kolei Ustawa o służbie cywilnej. Zatrudnianie rodzin radnych w spółkach i jednostkach miejskich jest zgodne z przepisami prawa, ale trudno mówić o tym, że radna Iwona Marczak będzie krytyczna wobec prezydenta i będzie w imieniu mieszkańców należycie go kontrolować, skoro w spółce miejskiej pracuje jej mąż, syn, a w jednostce miejskiej żłobku – dziewczyna syna.

   1. To młodszy syn pani Iwony – ten nastolatek ma 21 laske:) ulala – chyba, że coś nie tak jest w powyższym tłumaczeniu

    1. poprawiliśmy już końcówkę komentarza :) oczywiście chodzi o 21-latka

 4. pabianice .tv nie rozumiem tego co opisane powyżej, gdyż we wcześniejszych artykułach podaliście, że drugi syn jest niepełnoletni, mniemam, że dziewczyna drugiego syna też niepełnoletnia, kto zatrudnia niepełnoletnich. Artykuł mało wiarygodny.

  1. już poprawiliśmy końcówkę komentarza :) oczywiście chodzi o zatrudnienie 21-letniego syna

  2. a kto tu pisał o zatrudnianiu nastoletniego syna głąbie? ty jestes mało wiarygodny drogi panie pielgrzymie

 5. Pani Patrycjo, Pan Marcin Nocuń to jednak porządku chrzestny, wie jak o córkę chrzestną zadbać

  1. Panie Krzysztofie – Pani Patrycja pracuje w Żłobku Miejskim od września 2015, a Pan Nocuń został wice w grudniu, ok. 3 miesiące później.

Comments are closed.