FAKTY KOMUNIKACJA

„Tutaj musi powstać rondo”

Radni miejscy i powiatowi PiS zaapelowali do starosty o zmiany na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i 20 Stycznia (obie ulice podlegają pod powiat). Towarzyszyli im okoliczni mieszkańcy, którzy wspierają pomysł powstania w tym miejscu ronda. Co rusz dochodzi tu do kolizji i wypadków, a tylko w minioną sobotę były dwie stłuczki.

– Niewielkie rondo rozwiązałoby problem. Są dane na to, że po budowie ronda wypadki i zdarzenia drogowe spadają przynajmniej o 60%. Ponadto poprawiłoby to przepustowość i płynność ruchu. Przy sygnalizacji świetlnej tworzyłyby się korki – zaznaczył Waldemar Flajszer.

Od 2016 roku interpelacje w tej sprawie składa Włodzimierz Stanek (jeszcze jako radny powiatowy): – Starosta odpowiadał, że są inne, niebezpieczniejsze miejsca; że nie ma tutaj aż takiego zagrożenia. Czy musi ktoś zginąć, by wreszcie zareagowano? – pyta retorycznie.

„Parkowanie” na kamienicy

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku doszło tu do zderzenia Audi i Citroena – pierwszy z samochodów wylądował na ścianie kamienicy (obok wejścia do kwiaciarni) i niemal pionowo zatrzymał się na dwóch kołach, wspierając się o latarnię (CZYTAJ TUTAJ).

Następnego dnia odwiedziliśmy pabianiczankę, której mieszkanie ucierpiało (CZYTAJ TUTAJ). Rzędy cegieł znalazły się i na łóżku, i na podłodze. Pokój był wyremontowany wiosną 2018, a wyglądał jak po wybuchu. I nadal tak wygląda – ubezpieczyciel chce wypłacić pani Elżbiecie dużo mniejszą kwotę, niż wyceniona przez murarza robota.


Zobaczcie nagranie z grudnia 2017 roku:

 

Tagi:

11 komentarzy do “„Tutaj musi powstać rondo”

 1. Bardziej bym apelował o skrzyżowanie z sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu oraz wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się i postoju na ul Szpitalnej od Nawrockiego do starego szpitala

 2. gdyby tam było rondo to ten co dachował na parterze budynku , pewnie wleciałby na piętro! więc rondo wcale nie jest bezpieczniejsze.

 3. Rondo czy skrzyżowanie ze światłami…. co za różnica!! Za kierownicą siedzą tumany!! W Łodzi było to samo z Rondem Inwalidów!! Jak się tłukli tak się tłuką!! Panie i Panowie włodarze miasta, przestańcie lansować się na skrzyżowaniach prostych jak budowa cepa. Wystarczy by kierowca przestał pierdolić przez telefon, a zajął się drogą, nie szukajcie dziury w całym!!! Jak ktoś pilnuje drogi, jej oznaczenia to nie wpakuje się na “dziwne skrzyżowanie”. Kurieruję ostatnich kilka miesięcy po aglomeracji łódzkiej i jak nie znam terenu to wpatruję się w znaki i jakoś nic mi się nie stało !!!

 4. Tak najlepiej na każdym skrzyżowaniu zróbmy ronda tylko dlatego że jacyś kretyni nie znają znaków drogowych i jeżdżą jak wariaty. Fakt to skrzyżowanie jest wyjątkowo obijane i rozumiem mieszkańców tej kamienicy. Ale trzeba myśleć za kierownicą A wiele kierowców tego nie robi.

 5. Jaki “Lans “Radnych . A wystarczyły by tam progi zwalniające i problem byłby rozwiązany ! Jedzą z prędkością powyżej 100 km to cóż się dziwić że są kolizję bo ktoś myśli że zdąży wyjechać. Na tacy poddamy problem to radnym łatwiej bo tak to nie widać żeby ktoś coś robił w Pabianicach . Jestem mieszkańcem bloku nie zostałem poinformowany o tym ,że ktoś z radnych będzie w sprawie skrzyżowania ale jak głosowanie miało być ro skrzynki pękały w szwach od ulotek.

 6. Pewnie czemu nie. Piotr Różycki może dorzucić moje 2000zl na plakaty ktore pozyczyl ode mnie w tamtym roku na 1 miesiac. Minelo pol roku, do dzisiaj oddal 0zł. Prosilem chociaz o dobra wole, chociaz o 100zl, zeby udowodnil ze mnie nie oszukał. Niestety Piotr Różycki zdaje się być oszustem bo nie oddal ani grosza !

  1. Prosimy radnego Piotra Różyckiego o otwarte odniesienie się do tej sytuacji.

  2. to dziwne Różycki nie odpowiedział? on zawsze odpowiada, to jest temat na pierwsza strone gazety

   1. Tak, zgadzamy się z tym, że milczenie radnego jest mocno znaczące, a ranga tematu w takiej sytuacji wręcz rośnie. Jeśli się pieniądze pożycza, należy je oddać. Jeśli pojawią się taki zarzut, to radny powinien zareagować. W tym przypadku, skoro jest członkiem PiS, odnieść do sprawy winny się lokalne struktury tej partii.

 7. Jeżeli pabianickie ulice nie zmienią się w sześciopasmowe autostrady wewnątrzmiastowe, to zawsze będą wypadki!
  Skończmy na dogadzaniu kierowcom w każdej możliwej sytuacji, radni i dziennikarze dostają histerii na myśl o kierowcach. Politycy licytują się w ograniczeniach dla kierowców, aby ,,udowodnić” jak dbają o bezpieczeństwo Ludu, w następnej chwili politycy i dziennikarze dostają amoku, żeby wykazać się dbałością o interesy kierowców!
  A wszystko to o kant d…potłuc, gdyby chcieć spełnić te wzajemnie sprzeczne postulaty, to całą Polskę trzeba by zmienić w jedną ogromną autostradę , połączoną z z wielkim parkingiem. No po prostu lans!

Comments are closed.