FAKTY

Adamed inwestuje w Pabianicach 300 mln zł

Rozbudowa zakładu w naszym mieście umożliwi dwukrotny wzrost produkcii.

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczył firmie Adamed Pharma certyfikat wsparcia i powitał spółkę jako nowego strefowego inwestora.

Jak czytamy na adamed.com, w ceremonii wręczenia decyzji o wsparciu, która odbyła się w piątek (11.09)  w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wziął udział Bartłomiej Rodawski dyrektor operacyjny, członek zarządu Adamed Pharma.

Inwestycja w Pabianicach to istotny element dalszego rozwoju działalności firmy, a także odpowiedź na wyzwania stojące przed przedsiębiorstwem w perspektywie wzrostu na najbliższe 10 lat, umożliwiająca dwukrotny wzrost produkcji.

Zakłada rozwój infrastruktury produkcyjno-logistycznej, w szczególności zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, automatyzację i rozwój możliwości pakowania z jednoczesnym unowocześnieniem tych procesów. Rozwój majątku równocześnie wymaga wdrożenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nowoczesnych systemów informatycznych wspierających zarządzanie tymi procesami.

Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 300 mln zł w perspektywie kolejnych 5 lat. Adamed skorzysta ze strefowych zwolnień podatkowych, które wyniosą co najmniej 81,1 mln zł, a maksymalnie blisko 93 mln zł.

Właścicielami Adamedu, jednego z czołowych polskich producentów farmaceutycznych, są Małgorzata i Maciej Adamkiewiczowie. Dwa zakłady produkcyjne – w Ksawerowie i Pabianicach – tworzą Centrum Produkcyjno-Logistyczne Adamed.

Firma od 2001 r. przeznaczyła ponad 1,5 mld zł na inwestycje w działalność badawczo-rozwojową.

O produkcji leku Adamedu, wspomagajacego walkę z koronawirusem, pisaliśmy m. in. TUTAJ.