FAKTY

Pabianicka komenda już bez inspektora Szweda. Dlaczego?

Pracował u nas blisko 2 lata. Jak się okazuje – do emerytury.

15 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach pożegnał się z policjantami i pracownikami pabianickiej komendy. Tuż przed kameralną uroczystością zdążył jeszcze “pobłogosławić” nowy posterunek w Hermanowie.
“Podczas porannej videokonferencji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin podziękował za wieloletnią służbę insp. Tomaszowi Szwedowi, życząc jednocześnie wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym” – czytamy na stronie internetowej pabianickiej KPP.

Insp. Tomasz Szwed w Policji służył od 1992 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w pionie prewencji, aby później przez kolejne lata awansować w Wydziale Techniki Operacyjnej KWP w Łodzi. Od 2006 roku był naczelnikiem tegoż wydziału. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W 2015 roku ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego na Wydziale Bezpieczeństwo Wewnętrzne Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 2000 roku jest instruktorem stowarzyszonym Centrum Metodyki i Szkolenia KGP. 14 lutego 2019 roku, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta powiatowego policji w Pabianicach.