FAKTY

Poszukiwani pseudokibice. Kto ich rozpoznaje?

Policja prosi o pomoc. Zapewnia anonimowość.

Ustalana jest tożsamość pseudokibiców, którzy pod koniec sierpnia 2018 roku wtargnęli na płytę boiska na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi (Widzew). Funkcjonariusze w tej sprawie wytypowali i zatrzymali dotychczas 10 osób w wieku od 20 do 31 lat.

Większość wcześniej miało konflikty z prawem za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Na koncie mają m.in. bójki i pobicia. Odpowiadali także za kradzieże, włamania i niszczenie mienia. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące zakłócenia przebiegu imprezy masowej. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych za tego rodzaju zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, mimo wcześniejszych zatrzymań, nadal pracują przy sprawie. Z zapisów monitoringu wygenerowali kolejne wizerunki osób, których tożsamość jest nieznana.

Wszystkie osoby, które rozpoznają wskazanych pseudokibiców proszone są o kontakt z KWP w Łodzi pod numerami telefonów: 42 665-39-56 lub kom. 795 376 127 i KMP 42 665-35-16; email: wdszpp@ld.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.