FAKTY

Zawodnicy Azymutu Pabianice pobiegli najszybciej

Walka była bardzo ciężka, ale naszym sportowcom udało się zdobyć kilka medali.

W łódzkim parku Baden-Powella w minioną sobotę (7.03) rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w biegach przełajowych. Na starcie stanęła czołówka lekkoatletów z naszego województwa w kategoriach U14, U16, U18 i U20.
Rewelacyjnie wypadli zawodnicy Azymutu Pabianice. Najlepiej spisał się Jan Sztranek, który w kategorii U18 nie dał żadnych szans swoim rywalom i stanął na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal wywalczył Franek Krempiński w kategorii U14. Medale brązowe zdobyli: Maciej Andrzejczak w kategorii U20 i Kacper Kurowski w kategorii U16. Ten ostatni stracił zaledwie 3 sekundy do pierwszego miejsca.

Następnego dnia, w niedzielę 8 marca reprezentantka Azymutu Pabianice Kinga Królik wygrała wśród kobiet bieg przełajowy na 5 km, który odbył się w ramach cyklu biegów CITY TRIAL. Uzyskała bardzo dobry czas 17:40 i tym samym zabrakło jej tylko 3 sekundy do rekordu trasy należącego do Moniki Kaczmarek –  medalistki Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 5 km. Kinga w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 9 miejscu. Bieg ukończyło ponad 300 zawodników.