FAKTY

Wojewoda pod ratuszem. Prezydent Łodzi w MOK

Politycy dwoją się i troją, by zwiększyć szanse na wygraną w nadchodzących wyborach. Jedni opierają się na sile rządu, drudzy przekonują, że działają w ponadpartyjny sposób.

Wczoraj w samo południe pod Urząd Miejski podjechał “piątkobus”. Wóz do zadań specjalnych krążył będzie po naszym powiecie do środy. Po co? Aby promować kolejne rządowe obietnice określane jako „Nowa Piątka”. Przed naszym ratuszem prócz wojewody Zbigniewa Raua pojawili się dyrektorzy z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – Piotr Cieplucha (Wydział Rodziny i Polityki Społecznej) i Bogumiła Kapusta (Wydział Infrastruktury i Rolnictwa) oraz wiceprzewodniczący sejmiku Krzysztof Ciebiada. Ten ostatni nie zabierał głosu i nie był zapowiedziany w oficjalnym zaproszeniu z biura wojewody.

O kolejnych deklaracjach napisaliśmy w dniu ich ogłoszenia, czyli 23 lutego (CZYTAJ TUTAJ).

Wojewoda Zbigniew Rau wyraził nadzieję, że w lokalnych środowiskach dojdzie do debaty na temat propozycji rządowych. TUTAJ można obejrzeć nagranie z wczorajszej akcji informacyjno-edukacyjnej. Portal pabianice.tv zapytał o przyszłość zlikwidowanej linii PKS z Bugaju do Łodzi oraz o to, czy wojewoda zamierza odwiedzić pracowników sądów, którzy od 5 marca codziennie o godz. 13.00 demonstrują przed gmachem Sądu Rejonowego w Pabianicach. O proteście pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Pięć godzin później w sali Miejskiego Ośrodka Kultury gościła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz wiceprezydenci Łodzi. Chodziło o inaugurację działań pod hasłem „Łączy Nas Łódzkie”. Nawiązuje ono wprost do (jak się okazuje) prekursorskiego sloganu Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza (“Łączą nas Pabianice”). Inicjatywy w ramach „Łączy nas Łódzkie” mają przyczynić się do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, tak jak ponadpartyjne porozumienie doprowadziło do triumfu Grzegorza Mackiewicza w wyborach prezydenckich. Zdobył aż 71.93% głosów.


Jeden komentarz do “Wojewoda pod ratuszem. Prezydent Łodzi w MOK

  1. Brexit nadchodzi jak tsunami, mogą się dwoić i troić, nic to nie pomoże.

Comments are closed.